Сайт працює у тестовому режимі

Регіональне відділення Секретаріату Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини діє на постійній основі у складі Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми).

У зв’язку зі створенням нових міжрегіональних територіальних органів Міністерства юстиції було затверджено новий склад Регіонального відділення Секретаріату Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини при Північно-Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Суми).

Очолила регіональне відділення перший заступник начальника міжрегіонального управління Ірина Данильченко. До складу групи увійшли представники Полтавської, Сумської та Чернігівської областей – 13 осіб. 4 з них – це безпосередньо державні службовці міжрегіонального управління (начальник відділу судової роботи та міжнародної правової допомоги та головні спеціалісти). Також до складу входять представники з інших державних органів, (прокуратура, суди, Національна поліція) та по представнику від вищого навчального закладу та благодійної організації. Одночасно повідомляємо, що детальна інформація про склад регіонального відділення міститься на офіційному сайті Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) у розділі «Євроінтеграція» на вкладці «Звернення до Європейського суду з прав людини».

Основними завданнями регіонального відділення є:

– виконання доручень Уповноваженого у справах ЄСПЛ стосовно збору доказів, матеріалів та інформації у справах про порушення Україною Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, справах за заявами України стосовно порушення Конвенції іншими Договірними Сторонами, а також під час розгляду справ за заявами громадян України або юридичних осіб – резидентів України проти інших Договірних Сторін, у яких Україна залучена як третя сторона;

– інформування населення про положення Конвенції, практику Європейського суду з прав людини, діяльність та порядок звернення до Європейського суду з прав людини;

– надання роз’яснень посадовим особам державних органів, органів місцевого самоврядування щодо застосування Конвенції та практику Європейського суду з прав людини як джерела права.

Так, протягом першого півріччя поточного року регіональним відділенням своєчасно та в повному обсязі виконано 17 доручень по справах, які перебувають на розгляді у Європейському суді з прав людини, з них:

  • 7 доручень по Сумській області;
  • 9 – по Чернігівській;
  • 1 – по Полтавській.

Членами відділення забезпечено прийом 5 громадян, з них 3 в Сумській області та 2 у Чернігівській. Особам, які зверталися до регіонального відділення були надані змістовні відповіді на їх питання, пов’язані зі зверненням до Європейського суду з прав людини, надано необхідні нотатки, які полегшують процес заповнення заяви до ЄСПЛ.

Регіональним відділенням проведено експертизу 123 нормативно-правових актів на відповідність положенням Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практиці Європейського суду з прав людини.

На офіційному сайті Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) у розділі «Євроінтеграція» продовжується локальний проєкт, що названий «Уроки правової обізнаності», де всі охочі можуть знайти відповіді на найбільш часто виникаючі питання у сфері діяльності Європейського суду з прав людини та застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. За перше півріччя 2020 року опубліковано 4 таких уроки.

Регіональне відділення Секретаріату Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини при Північно-Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Суми) завжди відкрите до співпраці та провадить свою діяльність, в тому числі, задля консультаційної допомоги громадянам у сфері діяльності Європейського суду з прав людини.