Сайт працює у тестовому режимі

Міністерством юстиції України запроваджено сервіс прийому документів та видачі свідоцтв про народження безпосередньо у закладах охорони здоров’я, де приймаються пологи.

Відповідно до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні затверджених наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 за № 52/5, зі змінами, для отримання свідоцтва про народження дитини в закладі охорони здоров’я батькам при собі необхідно мати:

  1. медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о);
  2. паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них);
  3. паспорт або паспортний документ, що посвідчує особу заявника, у разі якщо державна реєстрація народження проводиться не батьками, а іншою особою;
  4. документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, спільна заява матері та батька дитини, заява матері).

У разі якщо вказані документи, складені іноземною мовою, вони подаються для державної реєстрації народження дитини разом з їх перекладами на українську мову, засвідченими в установленому порядку.

Державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них.

Одночасно, статті 145, 146 та 147 Сімейного кодексу України надають право батькам визначитися з прізвищем, ім’ям та по батькові дитини.

Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати, батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище, утворене шляхом з'єднання їхніх прізвищ.

Ім'я дитини визначається за згодою батьків. У разі народження дитини жінкою, яка не перебуває у шлюбі, у разі відсутності добровільного визнання батьківства визначається матір'ю дитини. Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько.

По батькові дитини визначається за іменем батька. По батькові дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, за умови, що батьківство щодо дитини не визнано, визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.

З метою створення сприятливих умов спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг щодо державної реєстрації народження дитини, працівники відділів державної реєстрації актів цивільного стану безпосередньо у пологових будинках здійснюють прийом документів необхідних для державної реєстрації народження та видачу свідоцтв про народження у закладах охорони здоров’я.