Сайт працює у тестовому режимі

Які існують вимоги до оформлення формуляру заяви до Європейського суду з прав людини?

Заява до Європейського суду повинна бути оформлена на офіційному формулярі, який можна знайти українською мовою та завантажити на сайті Суду за наступним посиланням: https://www.echr.com.ua/wp-content/uploads/2018/11/Application_Form_2018_UKR.pdf.

Заявник повинен вкластися в той обсяг, який передбачено формуляром заяви. Якщо це неможливо, заявник може додатково навести свої аргументи щодо фактів та стверджуваних порушень на окремих аркушах, але в будь-якому разі він повинен у самому формулярі стисло викласти всю інформацію щодо фактів і стверджуваних порушень, а не частину фактів чи скарг на формулярі, а решту – на окремих листах, адже Суд повинен вже з самого формуляру зрозуміти, про що справа і які скарги порушуються.

До заяви повинні додаватися копії усіх рішень, зокрема судових, а також інших документів (наприклад, апеляційні та касаційні скарги), що згадуються у заяві.

Заявник також повинен зазначити, чи подавав він подібну скаргу до іншої міжнародної установи.

Заявники, які не бажають, щоб їхню особу було розкрито, повинні зазначити про це в заяві та належним чином це обґрунтувати. Суд може присвоїти заяві статус анонімної або ж самостійно прийняти рішення про надання такого статусу.

Датою подачі заяви вважається дата, коли формуляр, що відповідає всім вимогам 47 правила Регламенту Суду, був відправлений на адресу Суду. Датою відправлення вважатиметься дата поштового штемпеля.

Заява повинна бути підписана заявником або його представником (разом з довіреністю), якщо такий є.