Сайт працює у тестовому режимі

2 Серпня 2022

УКРАЇНСЬКІ ВИШИВАНКИ – ВІДДЗЕРКАЛЕННЯ ДУШІ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ

У національному одязі кожної країни відображена свідомість нації, її естетичний ідеал, прагнення та цінності. В цьому сенсі український національний костюм є багатогранним явищем. В його образі поєднані такі риси, як слов’янська душа, східна любов до яскравих кольорів та західна нотка витонченої елегантності.
Наречені Світлана та Едуард, є не лише поціновувачами українського етносу та культури початку XIX сторіччя, а й, навіть, мають особистий музей автентичних виробів: кожухи, взуття, колеса, ступи, рогачі. Деякі речі в їхній колекції відновлені по ескізах ідентично до тих, які використовувалися наприкінці XIX сторіччя.
Своє весілля молодята святкували у традиційному українському вбранні, в якому кожна деталь, кожен елемент оздоблення і, навіть, спосіб його пошиття несе певний інформаційний код. І, звичайно, обов’язковим елементом є кожух.
Даний елемент українського весільного одягу застосовувався у весільних обрядах наприкінці ХVІІІ – на початку ХХ століття, адже кожух ще з давніх-давен був обов’язковим символом родинної обрядовості та свого роду оберегом, який використовувався під час заручин, весілля, народження дитини та її хрещення.
До слова, з початку року на Сумщині одружилися понад 2 250 пар закоханих, що значно більше за аналогічний період минулого року.