Сайт працює у тестовому режимі

30 Вересня 2022

СУСПІЛЬНО КОРИСНІ РОБОТИ ЯК СПОСІБ ПРИМУСОВОГО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТНИХ БОРГІВ

На сьогодні законодавство передбачає достатньо дієві заходи впливу на осіб, які заборгували зі сплати аліментів. Серед цих заходів, зокрема, – застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисної роботи.
Несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин.
Якщо ж боржник протягом року вчинить повторне правопорушення – такі його дії потягнуть за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від 240 до 360 годин.
Суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.
Нарахована плата за виконану боржником роботу перераховується на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.
У разі внесення змін до законодавства консультація буде вважатися недійсною (30.09.2022).
.
За інформацією Міністерства юстиції України