Сайт працює у тестовому режимі

11 Червня 2020

ЩОДО ВИКОНАННЯ ВИМОГ ГААЗЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ 1965 РОКУ

На адресу Міністерства юстиції України від Посольства України у Федеративній Республіці Німеччина останнім часом надходять листи з повідомленням про отримання вербальних нот МЗС ФРН щодо некоректного направлення українськими судами прохань про надання правової допомоги, складених на підставі Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15 листопада 1965 року (далі – Конвенція).

У вербальних нотах зазначається, що українською стороною (судами України) такі прохання надсилаються на адресу Федерального міністерства юстиції та захисту прав споживачів ФРН або підпорядкованого цьому міністерству Федерального відомства юстиції ФРН, хоча такі документи повинні надсилатися на адресу компетентних органів відповідної федеральної землі Німеччини за місцем реєстрації відповідача, як це визначено Німеччиною під час ратифікації Гаазької конвенції.

Прохання, надіслані неналежному органу, німецька сторона не виконує, а повертає без розгляду з відповідними роз’ясненнями.

Така ситуація призводить до затягування часу для вручення документів і втрати актуальності дат судових засідань, зазначених у документах, що надсилаються для вручення, адже повідомлення щодо судових засідань, строк яких минув, також мають повертатися без виконання запитуваною стороною.

Рекомендуємо, при надісланні прохань про вручення на підставі Конвенції щоразу уточнювати назву та адреси компетентних органів, оскільки вони можуть змінюватись.

Інформацію щодо адрес компетентних органів ФРН, визначених відповідно до статті 2 вищезгаданої Конвенції, розміщено на офіційному сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права – www.hcch.net.

Для отримання додаткової інформації відносно контактних даних компетентних органів та допомоги задля належного оформлення пропонуємо звертатися до відділу судової роботи та міжнародної правової допомоги Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) за телефонами (0542) 65 01 26 (Сумська область), (0532) 60 93 39 (Полтавська область), (0462) 67 59 62 (Чернігівська область).