Сайт працює у тестовому режимі

2 Листопада 2020

ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНОГО ІСПИТУ ВИЩОЮ КВАЛІФІКАЦІЙНОЮ КОМІСІЄЮ НОТАРІАТУ ПРИ МІНІСТЕРСТВІ ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Вища кваліфікаційна комісія нотаріату при Міністерстві юстиції України (далі – Комісія) повідомляє, що 02 грудня 2020 року о 10-00 год у приміщенні Виставкового центру «АККО Інтернешнл» за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 40-б, буде проведений кваліфікаційний іспит для осіб, які матимуть намір його складати.

Кінцевий строк подачі документів до територіального органу Міністерства юстиції до 12 листопада 2020 року.

Реєстрація осіб розпочинається о 8:30 до 09:45.

 

Додаткова інформація

У разі зміни графіка, а також місця проведення кваліфікаційного іспиту Комісія не пізніше ніж за добу повідомляє про це осіб, допущених до його складання, шляхом розміщення відповідного повідомлення на офіційній інтернет-сторінці Міністерства юстиції України (пункт 16 Порядку допуску осіб до складання кваліфікаційного іспиту та проведення кваліфікаційного іспиту Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 28 липня 2011 року № 1905/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 липня 2011 року за № 926/19664 (зі змінами) (далі – Порядок).

Кваліфікаційний іспит буде проведено з дотриманням усіх протиепідеміологічних заходів та санітарних правил, а також соціальної дистанції.

У той же час повідомляємо, що проведення кваліфікаційного іспиту також залежить від встановленого рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 в країні.

 

Звертаємо увагу, що 20 червня 2020 року набули чинності зміни до Порядку, внесені відповідно до наказу Міністерства юстиції України «Про внесення змін до Порядку допуску осіб до складання кваліфікаційного іспиту та проведення кваліфікаційного іспиту Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату» від 01 червня 2020 року № 1832/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 червня 2020 року за № 492/34775.

Наразі, підвищено прохідний бар’єр для виконання теоретичної частини іспиту з 70 до 80 балів, оскільки перелік питань теоретичної частини було оприлюднено на сайті Мін’юсту ще у 2018 році, що дало достатньо часу кандидатам належним чином підготуватися до іспиту.

Крім того, вказаними змінами було запроваджена нова практична частина кваліфікаційного іспиту для майбутніх нотаріусів, адаптована до сучасних законодавчих і нормативно-правових реалій і практичних тенденцій.

Старі практичні завдання, на підставі яких протягом останніх декількох років складався кваліфікаційний іспит, вже втратили свою актуальність.

Нові практичні завдання були розроблені за підтримки міжнародного проєкту «Право-Justice».

 

Таксономія іспиту та зразок екзаменаційних завдань розміщені у рубриці «Напрями діяльності» підрубрики «Нотаріат» розділу «Вища кваліфікаційна комісія нотаріату» підрозділів «Інформація до кваліфікаційних іспитів» та «Таксономія та зразок екзаменаційних завдань».

 

 

За матеріалами Міністерства юстиції України