Сайт працює у тестовому режимі

26 Січня 2021

ПРО НЮАНСИ ПРОЦЕДУРИ АПОСТИЛІЗАЦІЇ ДЛЯ НОТАРІУСІВ СУМЩИНИ

Під час онлайн-конференції з нотаріальною спільнотою Сумщини фахівці Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) розглянули актуальні питання стосовно порядку проставлення апостиля.

Так, у ході заходу працівники Центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану звернули увагу присутніх на:

  • перелік документів, які можна апостилювати в Міністерстві юстиції України, терміни розгляду таких документів та плату за проставлення апостиля;
  • перелік країн-учасниць Гаазької конвенції, яка скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів;
  • обговорили правові засади легалізації іноземних офіційних документів шляхом проставлення апостиля.

Нагадаємо, 7 березня 2020 року вступив в дію наказ Міністерства юстиції України від 27.02.2020 № 702/5, яким внесено зміни до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. Відтоді вказаними змінами нотаріусам надані повноваження з прийняття та видачі документів для проставлення апостиля на офіційних документах, що оформлюються нотаріусами України, а також на документах, що видаються органами юстиції та судами.