Сайт працює у тестовому режимі

18 Листопада 2021

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ДЕРЖАВНИХ РЕЄСТРАТОРІВ НЕРУХОМОСТІ

Проведено чергову серію вебінарів з державними реєстраторами прав Полтавської, Чернігівської та Сумської областей. Спеціалісти згуртувались навколо окремих питань держаної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень у зв’язку з прийняттям Закону України від 19.10.2019 № 199-ІХ та постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2021 № 509.

Під час проведення заходів не тільки розкрито відповідні зміни у сфері державної реєстрації прав, але й акцентовано увагу державних реєстраторів на:

  • реалізації експериментального проєкту щодо отримання державним реєстратором прав на нерухоме майно за допомогою Державного реєстру прав відомостей про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, що перебувають у розпорядженні підприємств бюро технічної інвентаризації на паперових носіях у зв’язку із здійсненням ними до 1 січня 2013 р. повноважень щодо проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно;
  • використанні державними реєстраторами відомостей Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва під час проведення реєстраційних дій;
  • обґрунтуванні державними реєстраторами прийнятих рішень за результатами розгляду заяв з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Враховуючи, що основна частина змін набере чинності вже 25 листопада цього року, важливим було заздалегідь підготуватися до їх впровадження.