Сайт працює у тестовому режимі

17 Жовтня 2022

ПІДТРИМКА ПАРТНЕРІВ ТА ВІРА ГРОМАДЯН: ЯК ПРАВОВА СИСТЕМА УКРАЇНИ ПРОТИСТОЇТЬ ВОРОГУ

Україна має безкомпромісну підтримку міжнародного товариства, яке переконливо засуджує російську військову агресію. Цивілізовані країни солідарні у думці, що будь-яке порушення законів незалежної держави є недопустимим.

Невизнання світовою спільнотою злочинних референдумів, їх результатів, а також інших нормативно-правових актів, котрі всупереч українському законодавству введені в дію на тимчасово окупованих територіях – суттєвий внесок у Перемогу. З просуванням фронту та звільненням захоплених районів, дія Конституції України деблокується, а легітимне законодавство знову стає єдиним інструментом регулювання суспільних відносин.

Разом з тим, свідомість цивільного населення теж є важливим протидіючим фактором у поширенні приписів ворога. Саме бажання та безпечна для життя можливість їх ігнорування дозволяє зберегти порядок, побудований на верховенстві права.

Водночас нагадуємо, що уникнути відповідальності за злочини, вчинені внаслідок застосування фізичного примусу, громадяни можуть відповідно до статті 40 Кримінального кодексу України. Ця норма гарантує правовий імунітет у разі підтвердження тиску на особу та неможливості самостійно приймати рішення. Водночас той, хто застосував фізичний примус, буде відповідати перед законом незалежно, чи визнано злочином поведінку тієї особи, до якої цей примус застосовано.