Сайт працює у тестовому режимі

12 Липня 2021

НОВІ ЗМІНИ У КОДЕКСІ З ПРОЦЕДУР БАНКРУТСТВА – ЧЕРГОВИЙ КРОК ВДОСКОНАЛЕННЯ

Розроблений Мін’юстом Кодекс України з процедур банкрутства врегульовує всі процедурні питання банкрутства та є першим за часи незалежності комплексним документом, що перекликається зі світовими стандартами. Разом з тим, під час розробки нормативно-правових актів, необхідних для впровадження Кодексу в дію, та практичного застосування положень документу, виникла потреба в усуненні низки технічних неузгодженостей.

Як розповіли у Північно-Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Суми), приведення чинного законодавства до сучасних реалій та світових тенденцій не тільки позитивно відобразиться на економіці та інвестиційному кліматі країни, а й забезпечить єдиний підхід у застосуванні Кодексу.

Відтак, запропоновані проєктом Закону України «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства» реєстр. № 4409 зміни, прийняті Верховною Радою 01.06.2021 року у першому читанні, стосуються:

  • узгодження положень Кодексу, приведення їх у відповідність до Господарського процесуального кодексу України, Законів України «Про запобігання корупції», «Про управління об’єктами державної власності», «Про судовий збір», «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів»;
  • уніфікації, усунення розбіжностей у термінології в усьому тексті Кодексу;
  • змін, пов’язаних з впровадженням автоматизованої системи «Банкрутство та неплатоспроможність»;
  • удосконалення порядку відбору арбітражних керуючих у справах про банкрутство;
  • виключення з тексту Кодексу некоректних або суперечливих норм, а також конкретизація положень Кодексу;
  • приведення у відповідність норм Кодексу до законодавства у сфері архівної справи та діловодства; установлення чітких строків для погашення вимог кредиторів та усунення можливості зловживань з боку арбітражного керуючого;
  • регулювання питання поводження з майном банкрута після закриття провадження у справі про банкрутство.