Сайт працює у тестовому режимі

12 Січня 2023

МИЛОЗВУЧНІ, СУЧАСНІ АБО ЕКСТРАВАГАНТНІ: ЯКІ ІМЕНА ЗАЛУНАЛИ НА ВУЛИЦЯХ ЧЕРНІГІВЩИНИ У 2022 РОЦІ

Зменшено-пестливі прізвиська мають інформативне значення лише у родинному колі. Повноцінно ідентифікувати людину можливо лише за тим іменем, що записано у свідоцтві про народження або в іншому, що встановлює особу, документі.
Як розповіла очільниця Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ірина СВИСТУН, батьки переконують працівників відділів державної реєстрації актів цивільного стану в багатогранності моди на дитячі імена. Найпоширенішими у 2022 році на Чернігівщині серед жіночих були: Софія, Анна, Мілана, Поліна, Анастасія, Єлизавета, Марія. Чоловічі – Артем, Богдан, Тимофій, Дмитро, Олександр, Кирило, Ілля.
Також фахівці юстиції вписували в свідоцтва про народження рідковживані імена. Дівчат називали: Маліка, Олівія, Ніколь, Євангеліна, Домініка, Глафіра, Луна-Мія. Хлопців – Ерік, Герман, Митрофан, Феодосій, Іларіон, Євстратій, Авель.
Якщо ж зосередити увагу на обласному центрі, то тут найбільш використовуваними іменами серед дівчат були: Анна, Анастасія, Софія, Єва, Вікторія, Поліна. Хлопців частіше називали: Артем, Матвій, Тимофій, Богдан, Дмитро.
Разом з тим, у Чернігові є малеча, яку називали менш популярними, проте також цікавими та вартими уваги іменами. Поповнювали перші документи новонароджених дівчат такі імена: Анна-Марія, Михайлина, Афіна, Велеса, Ясміна, Соня, Іларія. У хлопців у документах значились: Адріан, Міхаель, Айхан, Сімон, Теймур, Сімон, Дамір.
До речі, свідоцтва про народження у 2022 році отримали понад 4 тисячі нових мешканців Чернігівщині, в тому числі майже 1,5 тисячі новонароджених чернігівців.