Сайт працює у тестовому режимі

17 Серпня 2022

ГАЙД ПО ЄДИНОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ ПОРТАЛУ ЗБОРУ ФАКТІВ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ

Щоденно Україну руйнує російська військова агресія. Все більше людей стають свідками зухвалого порушення не лише законів незалежної держави, а й правил мирного співіснування у міжнародному просторі. Тому надважливо, щоб про наш біль знав весь світ. Кожен, хто став свідком або потерпів від повномасштабних бойових дій країни агресора на території України, може подати відповідну інформацію, скориставшись вебмайданчиком «Єдиний національний портал збору фактів порушень прав людини».

Детальніше – за посиланням: https://humanrights.gov.ua/.

Скориставшись цим порядком дій, ви зможете надати державі інформацію, що у майбутньому допоможе притягнути злочинців до відповідальності:

 1. За допомогою вашого смартфону зафіксуйте наслідки злочину, від якого ви потерпіли чи стали очевидцем: сфотографуйте максимально детально місце злочину.
 2. У браузері завантажте сторінку порталу https://humanrights.gov.ua/
 3. На стартовій сторінці Ви побачите помаранчеве поле з написом «Надіслати докази». Для подачі інформації на сайт необхідно натиснути на це поле.
 4. Вам відкриється анкета, де потрібно обов’язково заповнити наступні поля:

– тип особи: фізична особа або юридична особа;

– прізвище, ім’я, по-батькові та номер телефону особи, яка подає інформацію на портал;

– далі Ви вказуєте адресу інциденту, тобто місце, де сталося порушення прав людини, про яке Ви хочете повідомити;

– в полі «Інформація про подію» Ви маєте вибрати тип інциденту з випадаючого списку (вбивство, викрадення, пошкодження майна, тощо). Також Ви маєте вказати дату та час, коли сталося порушення. В разі якщо точний час Вам невідомий, Ви можете вказати приблизний або 00:00;

– в полі «Опис інциденту» Ви можете описати будь-які обставини відомого Вам порушення прав, які на Вашу думку мають значення. Бажано якомога детальніше надати опис події, розповісти, що саме сталось, які наслідки тощо.

 1. У разі якщо Вам відома така інформація, в наступних полях анкети Ви можете вказати:

– дані потенційних свідків інциденту. Для цього потрібно натиснути в полі «Свідки» кнопку «Додати свідка» і внести його контактні дані (ім’я та номер телефону). В разі, якщо потрібно видалити вже внесеного свідка, натисніть червону іконку з хрестиком, яка знаходиться прямо під даними внесеного Вами свідка.

– дані постраждалих внаслідок інциденту осіб. Для цього додайте їх дані в поле «Жертви» за таким же принципом.

– у разі якщо в результаті інциденту було пошкоджено певні об’єкти, Ви також можете додати інформацію про пошкодження та тип об’єкту (машина, будинок, тощо) в полі «Постраждалі об’єкти».

 1. Після внесення інформації в анкету, Вам потрібно поставити прапорець (відмітку) поруч з написом «Погоджуюсь із згодою на обробку персональних даних». Якщо натиснути безпосередньо на напис «Погоджуюсь із згодою на обробку персональних даних», у сусідньому вікні Вашого браузеру Вам відкриється сторінка, де можна ознайомитися з текстом Згоди на обробку персональних даних. Поставивши відмітку, Ви підтверджуєте надання Вами такої згоди.
 2. Виконавши всі попередні кроки, потрібно натиснути на поле «Перейти до завантаження медіа доказів».
 3. У разі, якщо при заповненні анкети Ви пропустили одне або декілька полів, заповнення яких є обов’язковими, форма не завантажить наступну сторінку, а підсвітить вказані поля червоним. У такому випадку, внесіть обов’язкову інформацію у такі поля та натисніть «Перейти до завантаження медіа доказів» ще раз.
 4. Вам відкриється наступна сторінка «Додати докази злочину». У разі наявності будь-яких фото-, відео- чи аудіо доказів інциденту, щодо якого Ви подаєте інформацію на портал, Ви можете завантажити вказані файли з вашого смартфону, натиснувши «Додати файл (відео, фото, аудіо)». Цей етап не є обов’язковим. В разі якщо таких доказів у Вас немає, Ви можете пропустити цей крок.
 5. Наступний крок – натискаєте поле «Надіслати» і Ваша інформація завантажується на портал.
 6. У разі успішного завантаження, на порталі з’явиться повідомлення «Дякуємо за звіт #1111» з номером вашого звіту відповідно. У разі якщо Ви хочете додати ще один інцидент – натисніть кнопку «Відправити ще», яка знаходиться на цій же сторінці.