Сайт працює у тестовому режимі

13 Січня 2023

“ДАЙТЕ МЕНІ НОВІ ДОКУМЕНТИ”: 240 ЖИТЕЛІВ ПОЛТАВЩИНИ У МИНУЛОМУ РОЦІ ЗМІНИЛИ ІМЕНА

Був паспорт Єлизавети, а став – Елізабет. Зміна імені може викликати різні реакції: від захоплення таким сміливим кроком до нерозуміння. Проте, які б не були причини бажання змінити дане при народженні ім’я, законодавство чітко визначає це право.

За словами керівника Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ірини СВИСТУН, на Полтавщині у минулому році майже 240 жителів вирішили почати життя буквально з нового аркуша, переписавши обране батьками ймення. До прикладу, зустрічалися випадки, коли Віталіна стала Віолеттою, Лариса вирішила бути Владлєною, а Олеся отримала паспорт Аліси.

Цікаво, що дві жінки, названі колись Світланами, захотіли офіційно стати Свєтою та Лісанною відповідно.

Нагадуємо, що особа, яка досягла 16 років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище або власне ім’я. Разом з тим, якщо особа хоче, щоб її звали по-іншому, але досягла лише 14-річчя, вона також має право на такі зміни, проте виключно за згодою батьків.

Відтак, втілити бажання обрати нове ім’я допоможуть фахівці органів ДРАЦС. Більше інформації – за посиланням: https://www.sumyjust.gov.ua/novini/zmina-imeni-shho-novogo-v-proczeduri/.