Сайт працює у тестовому режимі

27 Січня 2023

ЧВЕРТЬ МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ: ЯК ХАРКІВСЬКІ ВИКОНАВЦІ ЗМУСИЛИ ПОГАСИТИ ЗАБОРГОВАНІСТЬ

Фахівці Салтівського відділу державної виконавчої служби у місті Харків сприяли погашенню аліментного боргу. Завдяки діям правників, дитина отримала майже 250 тисяч гривень, які не сплачувались батьком протягом тривалого часу.

За словами очільниці Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ірини СВИСТУН, вирішенню питання про невиконання батьківського обов’язку сприяли правові санкції, застосувавши які, фахівці юстиції змусили боржника знайти й перерахувати сім’ї необхідну суму коштів. Відомості про харків’янина були внесені до Єдиного реєстру боржників (https://erb.minjust.gov.ua/), через що він не мав можливості вільно розпоряджатися майном та коштами на банківських рахунках, а також був позбавлений права:

  • виїжджати за межі країни;
  • керувати транспортними засобами;
  • користуватися зброєю;
  • полювати.

Ці правові важелі впливу остаточно припинили накопичення боргу – чоловік перерахував дитині 250 тисяч гривень аліментів.

Варто зазначити, до особливо злісних неплатників аліментів застосовують норми адміністративного й кримінального права. У такому випадку боржника можуть обмежити волі, направити на суспільно корисні роботи тощо.