Сайт працює у тестовому режимі

2 Лютого 2023

ЧЕРЕЗ БОРГ ХАРКІВ’ЯНИН СТАВ СТОРОНОЮ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

Пауза у сплаті аліментів неможлива, адже економічний добробут дитини потребує постійності. Допускаючи накопичення заборгованості, батьки ризикують бути тимчасово обмеженими у деяких правах та зарахованими до когорти неплатників у Єдиному реєстрі боржників (https://erb.minjust.gov.ua/).
Так, фахівці Харківського відділу державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції результативно застосовують правові обмеження, визначені нормами Закону України «Про виконавче провадження». До прикладу, містянин перерахував своїй дитині понад 17 тисяч гривень, адже більше не міг миритися з правовими санкціями, які були накладені правниками через систематично зростаючу аліментну заборгованість.
Звертаємо увагу, якщо заборгованість зі сплати аліментів перевищує суму платежів за 3 місяці, то державний виконавець розпочинає вживати примусові заходи до боржника (накладає арешт на майно, банківські рахунки). А у випадку, коли заборгованість зі сплати аліментів перевищує суму платежів за 4 місяці, до громадянина застосовуються тимчасові обмеження у праві:
• виїзду за межі України;
• керування транспортними засобами;
• користування зброєю;
• полювання.

Родина – маленька держава, її потреби – кордони, за порушення яких обов’язково настане відповідальність, тим більше у воєнний час.