Сайт працює у тестовому режимі

24 Листопада 2022

БУТИ ЧИ НЕ БУТИ: ПРИЗНАЧЕННЯ АЛІМЕНТІВ НА КОРИСТЬ БАТЬКІВ

Не існує єдиної ідеальної моделі стосунків між батьками й дітьми, бо все індивідуально. Проте законодавством все ж визначено певний алгоритм врегулювання фінансових відносин, коли вирішити питання «в сімейному колі» вже неможливо. Відтак, продовжуємо інформувати громадян з найчастіше запитуваної тематики.

Сьогодні мовиться про те, що обов’язок повнолітніх дітей утримувати своїх непрацездатних батьків, які не мають можливості забезпечити своє гідне існування у зв`язку з відсутністю пенсії або її низьким розміром, не є абсолютним.

За словами керівника Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ірини СВИСТУН, дочка, син можуть бути звільнені судом від фінансового забезпечення батька, матері та обов’язку брати участь в додаткових витратах, у разі встановлення факту:

  • ухиляння батька, матері від виконання своїх батьківських обов’язків;
  • несплати матір’ю, батьком аліментів на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки, і така заборгованість є непогашеною на момент прийняття судом рішення про визначення розміру аліментів на батьків.

Враховуючи вищевикладене, суд на вимогу повнолітніх дітей, до яких пред’явлено позов про стягнення аліментів, зобов’язаний перевірити їхні доводи про ухилення батьків від виконання своїх обов’язків щодо них.

Слід зауважити, що у виняткових випадках суд може присудити з дочки, сина аліменти на строк не більш як три роки.