Сайт працює у тестовому режимі

5 Листопада 2021

ПРОЦЕДУРИ ТА РЕСУРСИ, ЯКІ ОСОБИ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА МОЖУТЬ ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОТРЕБ

Людині, яка немає громадянства, важко отримати доступ до освіти, медицини, працевлаштуватися та вільно пересуватися.

Уряд України в цьому році врегулював порядок розгляду заяв про визнання особою без громадянства. Вже прийнята та почала діяти постанова Кабінету Міністрів України 317 “Деякі питання визнання особою без громадянства”. Перші заяви були прийняті у травні 2021 року. За цей час за допомогою юристів та адвокатів БФ “Право на захист” 70 людей подали заяви до міграційної служби України про визнання їх особою без громадянства. Загалом в Україні було подано близько 600 таких заяв.

Глобальну кампанію з викорінення безгромадянства – #IBelong (Я Існую) розпочали в листопаді 2014 року та визначили мету – викорінити безгромадянство протягом 10 років.

Точна кількість осіб без громадянства в усьому світі невідома, але за підрахунками УВКБ ООН, таких людей декілька мільйонів, з них приблизно третина – діти.

Більшість осіб під ризиком безгромадянства в Україні – це члени ромських меншин, діти, народжені на непідконтрольній уряду території Донецької та Луганської областей, бездомні особи, люди похилого віку, які є власниками радянських паспортів (переважно в сільській місцевості), та засуджені особи. УВКБ ООН та його партнери надають їм правову допомогу.

Інформація щодо процедур та ресурсів, які особи можуть використовувати для вирішення юридичних потреб, розміщена на постері ⬇️⬇️⬇️