Сайт працює у тестовому режимі

Законом України «Про безоплатну правову допомогу», який набрав чинності 09 липня 2011 року, передбачено формування в Україні системи безоплатної правової допомоги.

Відповідно до цього Закону система складається з двох взаємопов’язаних складових – систем безоплатної первинної та безоплатної вторинної правової допомоги.

Безоплатна первинна правова допомога – вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Безоплатна вторинна правова допомога – це вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.

Таку допомогу надають спеціально створені протягом 2012-2014 років центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Безоплатна первинна правова допомога

1) Інформаційний плакат з питань безоплатної первинної правової допомоги;

Право на безоплатну правову допомогу – гарантована Конституцією України можливість громадянина України, іноземця, особи без громадянства, у тому числі біженця, чи особи, яка потребує додаткового захисту, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених цим Законом.

ЮРИДИЧНІ КЛІНІКИ

Важливими напрямками правової допомоги малозабезпеченим верствам населення є робота “юридичних” клінік вищих навчальних закладів м. Суми та координаційної ради молодих юристів при Північно-Східному міжрегіональному управліні Міністерства юстиції (м. Суми). Такі клініки працюють на базі Сумського державного університету, юридичного факультету інституту економіки та менеджменту Сумського Національного аграрного університету, Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ.

КОЖЕН МАЄ ПРАВО НА ПРАВОВУ ДОПОМОГУ

У роботі по прийому громадян постійно забезпечується поважне ставлення до громадян, уважний підхід до їх потреб і запитів.

Прийом здійснюється наодинці з громадянином, що забезпечує останньому конфіденційність обговорення питання.

Прийом осіб, які потребують безоплатної первинної правової допомоги проводиться у громадських приймальнях Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) щовівторка та щочетверга з 10 до 16 години а адресами:

м.Суми, вул.Герасима Кондратьєва, 28;

м.Суми, вул.Харківська, 41;

м.Суми, вул.Троїцька, 17.

Також цілодобово в автоматичному режимі діє Онлайн-приймальня.

Визначальними принципами надання правової допомоги, що гарантується державою, відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» є її доступність та якість.

 Пам’ятка для осіб, що звертаються за захистом в Україні