Сайт працює в тестовому режимі
Попередня версія сайту

logo mu

Понеділок, 16 березня 2020 15:54

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАХОДІВ З НЕДОПУЩЕННЯ ПОШИРЕННЯ ВИПАДКІВ COVID-19 В ОРГАНАХ ЮСТИЦІЇ

З метою стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19, та через оголошений на всій території України з 12 березня по 3 квітня 2020 року карантин через пандемію цієї вірусної інфекції, звертаємо увагу працівників на необхідність обмеження проведень особистих прийомів громадян  та закликаємо громадян утриматися від особистих відвідувань органів  юстиції.

Звернутися до фахівців Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) громадяни можуть, скориставшись послугою "Онлайн-приймальні" за посиланням - https://www.sumyjust.gov.ua/online-reception

або, звернувшись за електронною адресою - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

та поштою: м.Суми 40000 вул.Герасима Кондратьєва, 28

☎️ Також консультації та роз'яснення надаються громадянам за телефонами гарячої лінії:
✅ Полтавська область - (0532) 56-28-60; 60-93-40
✅ Сумська область - (0542) 66-19-49; 66-19-36
✅ Чернігівська область - (0462) 77-88-46

Контакти всіх територіальних підрозділів міжрегіонального управління знаходяться за посиланням - https://www.sumyjust.gov.ua/subdivisions

Подати заяву з питань державної реєстрації актів цивільного стану, отримати консультацію можна, не виходячи з дому, за допомогою мережі інтернет наступними способами:
замовити послуги на веб-порталі - https://dracs.minjust.gov.ua/  
коротка відео-інструкція за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=OL-ZyRjFEAo

Отримати оперативно відповідь  за допомогою Он-лайн чату - https://www.sumyjust.gov.ua/dracs-on-line-chat

☎️ Отримати консультації та роз'яснення з питань діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану можна громадянам у телефонному режимі:
✅ Полтавська область - (0532) 60-44-07
✅ Сумська область - (0542) 66-19-42
✅ Чернігівська область - (0462) 67-80-01

Контакти територіальних відділів ДРАЦС знаходяться за посиланням http://sumyjust.gov.ua/drats-departments

☎️ Отримати консультації та роз'яснення з питань діяльності органів державної виконавчої служби можна громадянам у телефонному режимі:
✅ Полтавська область - (0532) 56-83-77
✅ Сумська область - (0542) 66-19-45
✅ Чернігівська область - (0462) 67-69-81

Контакти територіальних відділів ДВС знаходяться за посиланням http://sumyjust.gov.ua/subdivisions

☎️ Отримати консультації та роз'яснення з питань діяльності органів нотаріату можна громадянам у телефонному режимі:
✅ Полтавська область - (0532) 56-20-23; 60-93-46
✅ Сумська область - (0542) 66-19-47; 65-99-86
✅ Чернігівська область - (0462) 67-67-52; 67-67-46

Звертаємо увагу, що єдиний терміновий привід звернутися до нотаріуса – якщо для заведення спадкової справи (6 місяців з дня смерті) залишилося мало часу, але і в цьому випадку спочатку зателефонуйте нотаріусу. Контактні дані нотаріусів:

приватних - http://sumyjust.gov.ua/notaries/private-notaries ;

державних http://sumyjust.gov.ua/notaries/state-notary-offices.

Закликаємо всіх українців не бути легковажними. Це той час, коли необхідно не панікувати, а мобілізуватися, зібрати всі сили та допомогти собі, своїм близьким та своїм співгромадянам. Звертаємо увагу, що самоізоляція – найефективніший спосіб попередження поширення хвороби. Будьте свідомими, бережіть себе, своїх близьких та дотримуйтеся основних профілактичних засобів, до яких належать:

 • гігієна рук – часте миття з милом або обробка спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години, та після кожного контакту з тваринами, відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, перед приготуванням їжі, вживанням їжі тощо;
 • гігієна кашлю – прикриття роту та носа при кашлі та чиханні зігнутою рукою в лікті або одноразовою серветкою, яку необхідно знешкоджувати відразу після використання;
 • утримання від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тлі, або збереження обов’язкової дистанції та обмеження часу при контакті (не менше 1 метра);
 • утримання від дотиків обличчя руками;
 • у разі виникнення симптомів захворювання, таких як лихоманка, кашель, ломота в тілі тощо, слід залишитися вдома та утриматись від відвідування місць скупчень людей;
 • використання медичної маски – за наявності респіраторних симптомів,  її своєчасна заміна (кожні 3 години або негайно після забруднення) з подальшим знешкодженням (помістити в одноразовий пакет, який зав’язати) та миттям рук з милом або обробкою рук спиртовмісним антисептиком відразу після знімання маски.

 

ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ:

 1. Працівникам, які бажають скористатися відпусткою на час карантину, рекомендується не пізніше ніж за 2 дні до бажаної дати початку відпустки подати на електронну адресу Управління персоналу (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) або на електронні адреси відділів організації роботи та розвитку персоналу у Полтавській (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) та Чернігівській (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) областях заяву про надання відпустки без збереження заробітної плати на період карантину разом з копією свідоцтва про народження дитини та за необхідності іншими документами, які підтверджують відповідний статус (баба, дід чи інші родичі, які фактично доглядають за дитиною, або особа, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, один із прийомних батьків чи батьків-вихователів). Звертаємо увагу, що в заяві мають бути зазначені персональна електронна адреса, контактний номер телефону та домашня адреса заявника.

Пунктом 31 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» передбачено, що відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку матері або іншій особі, зазначеній у частині третій статті 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території. Отже, ця відпустка може бути використана матір’ю, батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів.

 1. Керівникам структурних підрозділів забезпечити здійснення прийому звернень громадян за допомогою скайп - зв’язку чи поштою, максимально обмеживши особисті контакти.
 1. Керівникам структурних підрозділів розмістити біля входу в приміщення БОКСИ для прийому документів, а також інформацію для відвідувачів із поясненням причин обмеження прийому, номери робочого та мобільного телефонів для консультування та дані адреси електронної пошти та скайп- зв’язку.
 1. При необхідності отримання документів, які передбачають особисту участь, здійснювати їх шляхом залишення та отримання в спеціальному БОКСІ для прийому документів, що розміщений біля входу у приміщення, попередньо, зателефонувавши працівникові за мобільним номером, вказаним на даному БОКСІ.
 1. Здійснювати консультування громадян в телефонному та онлайн режимах. За крайньої необхідності особистого прийому, не допускати на прийом більше одного відвідувача, який має бути в медичній масці.
 1. Перенести заплановані перевірки по напрямкам на період після завершення карантинних заходів.
 1. Провести роз’яснювальну роботу з працівниками щодо індивідуальних профілактичних заходів та реагування на виявлення симптомів серед працівників. Не допускати працівників, що мають ознаки респіраторних захворювань до роботи та обслуговування громадян.
 1. У приміщенні служби забезпечити здійснення вологого прибирання з використанням миючих та дезинфекційних (в кінці робочого дня) засобів і провітрювання не рідше, ніж кожні 3 години та після закінчення робочого дня, а для місць підвищеної прохідності, загального масового користування не рідше, ніж кожні 2 години.
 1. Забезпечити проведення ретельного прибирання і обробки поверхонь, місць контакту рук працівників і відвідувачів (ручки дверей, місця сидіння, раковини, столики, кухонні покриття, переговорні кімнати, конференц-зали тощо) спиртовмісними дезинфекційними засобами з мінімальним терміном експозиції (експозиція від 30 сек до 2 хв) – спиртовмісні препарати (діючі речовини – ізопропіловий, етиловий спирт чи їх комбінації).